IE1 ефикасен мотор
Спецификација
| Стандарден | IEC60034-30 |
| Големина на рамката | 80-355 |
| Излез | 0,18kW-315kW |
| Класа на ефикасност | IE1 |
| Напон/фреквенција | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Степен на заштита | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Класа на изолација/Класа на покачување на температурата | П/П |
| Монтажни аранжмани | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Амбиентална температура | -15°C ~+40°C |
| Релативната влажност треба да биде помала од 90% | |
| Надморската височина треба да биде помала од 1000 метри надморска височина | |
| Метод на ладење | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Информации за нарачка
● Овој каталог е само за информација на корисникот. Се извинуваме што не ве известивме однапред за какви било промени на производот.
● При нарачка, ве молиме наведете го типот на моторот, моќноста, напонот, брзината, класата на изолација, класата на заштита, методот на монтирање итн.
● Можеме да дизајнираме и произведуваме специјални мотори според барањата на клиентите на следниов начин
1. посебен напон, фреквенција и моќност
2. специјални класи на изолација и заштита
3. со лева терминална кутија, двојни краеви на вратилото и специјални вратила
4. Мотори со висока или ниска температура.
5. Голема надморска височина или употреба на отворено
6. Фактори на поголема моќност или посебни услуги
7. со греење, лежишта или намотки PT100, PTC, итн.
8. со енкодер, изолирани лежишта или конструкција со изолирани лежишта
9. Други барања.









