YH Marine Motors
Моторите од серијата YH се целосно затворени трифазни асинхрони индукциски мотори ладени со вентилатор за морска употреба.
Спецификација
| Големина на рамката | 80-355 |
| Излез | 0,75kW-315kW |
| Напон/фреквенција | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Степен на заштита | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Класа на изолација/Класа на покачување на температурата | П/П |
| Монтажни аранжмани | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Амбиентална температура | 0°C ~+45°C |
| Релативната влажност треба да биде помала од 90% | |
| Метод на ладење | IC411, IC416, IC418, IC410 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Информации за нарачка
● Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред. Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред.
● Ве молиме, земете ги предвид номиналните податоци при нарачката, како што се типот на мотор, моќноста, напонот, брзината, класата на изолација, класата на заштита, типот на монтирање и така натаму.
● Можеме да дизајнираме и произведуваме специјални мотори како што следува според барањата на клиентот:
1. посебен напон, фреквенција и моќност;
2. посебна класа на изолација и класа на заштита;
3. со терминална кутија од левата страна, двојни краеви на вратилото и специјално вратило;
4. мотор со висока температура или мотор со ниска температура;
5. се користи на плато или на отворено;
6. поголем фактор на моќност или посебен фактор на услуга;
7. со грејач, PT100 за лежишта или намотки, PTC и така натаму;
8. со енкодер, изолирани лежишта или изолирана структура на лежиште;
9. со други барања.
Апликации
Имаме напредна производствена технологија и стремеж кон иновативни производи. Во исто време, добрата услуга го подобри добриот углед. Веруваме дека доколку го разбирате нашиот производ, мора да бидете спремни да станете наши партнери. Со нетрпение го очекуваме вашето барање.








