IE4 ефикасен мотор
Моторите од серијата IE4 се индукциски мотори со кафез дизајнирани во согласност со IEC стандардите и енергетската ефикасност на IE4.
Спецификација
| Стандарден | IEC60034-30 |
| Големина на рамката | 80-355 |
| Излез | 0,75kW-315kW |
| Класа на ефикасност | IE4 |
| Напон/фреквенција | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Степен на заштита | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Класа на изолација/Класа на покачување на температурата | П/П |
| Монтажни аранжмани | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Амбиентална температура | -15°C ~+40°C |
| Релативната влажност треба да биде помала од 90% | |
| Надморската височина треба да биде помала од 1000 метри надморска височина | |
| Метод на ладење | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Пакување
Информации за нарачка
● Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред. Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред.
● Ве молиме, земете ги предвид номиналните податоци при нарачката, како што се типот на мотор, моќноста, напонот, брзината, класата на изолација, класата на заштита, типот на монтирање и така натаму.
● Можеме да дизајнираме и произведуваме специјални мотори како што следува според барањата на клиентот:
1. Специјален напон, фреквенција и моќност;
2. Специјална класа на изолација и класа на заштита;
3. Со терминална кутија од левата страна, двојни краеви на вратилото и специјално вратило;
4. Мотор со висока температура или мотор со ниска температура;
5. Се користи на плато или на отворено;
6. Повисок фактор на моќност или посебен фактор на услуга;
7. Со грејач, PT100 за лежишта или намотки, PTC и така натаму;
8. Со енкодер, изолирани лежишта или изолирана структура на лежиште;
9. Со други барања.








