Синхрони мотори со релуктантност од серијата SCZ
Синхрониот мотор со релуктантност од серијата SCZ е независно дизајниран, моторот е трифазен електричен мотор со магнетно анизотропска структура на роторот, го усвојува IEC стандардниот дизајн на големината на рамката за да ги задоволи различните потреби на клиентите и може да обезбеди производи од серијата IE5, IE4, IE3, вклучувајќи чист синхрон мотор со релуктантност.
Спецификација
| Стандарден | IEC60034 |
| Големина на рамката | H80-315mm |
| Номинална моќност | 0,75kW-200kW |
| Степени или енергетска ефикасност | IE5 |
| Напон и фреквенција | 400V/50Hz |
| Степени на заштита | IP55 |
| Степени на изолација/Покачување на температурата | П/П |
| Метод на инсталација | Б3, Б5, Б35, В1 |
| Амбиентална температура | -15°C ~+40°C |
| Релативната влажност треба да биде помала од 90% | |
| Надморската височина треба да биде помала од 1000 метри надморска височина | |
| Метод на ладење | IC411 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Информации за нарачка
● Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред. Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред.
● Ве молиме, земете ги предвид номиналните податоци при нарачката, како што се типот на мотор, моќноста, напонот, брзината, класата на изолација, класата на заштита, типот на монтирање и така натаму.
● Можеме да дизајнираме и произведуваме специјални мотори како што следува според барањата на клиентот:
1. посебен напон, фреквенција и моќност;
2. посебна класа на изолација и класа на заштита;
3. со терминална кутија од левата страна, двојни краеви на вратилото и специјално вратило;
4. мотор со висока температура или мотор со ниска температура;
5. се користи на плато или на отворено;
6. поголем фактор на моќност или посебен фактор на услуга;
7. со грејач, PT100 за лежишта или намотки, PTC и така натаму;
8. со енкодер, изолирани лежишта или изолирана структура на лежиште;
9. со други барања.










