IE2 ефикасен мотор
Спецификација
| Стандарден | IEC60034-30 |
| Големина на рамката | 80-355 |
| Излез | 0,18kW-355kW |
| Класа на ефикасност | IE2 |
| Напон/фреквенција | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Степен на заштита | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Класа на изолација/Класа на покачување на температурата | Ф\Б |
| Монтажни аранжмани | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Амбиентална температура | -15°C -+40°C |
| Релативната влажност треба да биде помала од 90% | |
| Надморската височина треба да биде помала од 1000 метри надморска височина | |
| Метод на ладење | IC411/ IC416/IC418/IC410 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Опрема за производство
Упатство за нарачка
● Овој каталог е само за референца на клиентите. Ве молиме, извинете дека доколку има какви било промени на производот, нема да се прават дополнителни забелешки однапред.
● При нарачката, ве молиме обрнете внимание на податоците за нарачката, како што се моќност, напон, брзина, класа на изолација, класа на заштита, тип на инсталација итн. на моделот на моторот.
● Можеме да се одлучиме за дизајн и производство на специјални моторни производи по нарачка според вашите барања.
1. Специјални напони, фреквенции и моќности.
2. Специјална класа на изолација и класа на заштита;
3. Лева страна со разводна кутија, двоен крај на вратилото и специјално вратило;
4. Мотори со висока температура или мотори со ниска температура;
5. Во планински предели или надворешна употреба.
6. Повисок фактор на моќност или посебен фактор на услуга.
7. Со грејачи, лежишта или намотки од PT100, PTC, итн.
8. Со енкодер, изолирано лежиште или конструкција со изолирано лежиште.
9. Други барања.









