IE5 ефикасен мотор
Моторите од серијата IE5 се индукциски мотори со кафез дизајнирани во согласност со стандардите IEC60034-30 и енергетската ефикасност на IE5.
Спецификација
| Стандарден | IEC60034-30 |
| Големина на рамката | 80-355 |
| Излез | 0,75kW-315kW |
| Класа на ефикасност | IE5 |
| Напон/фреквенција | ≤1000V/50Hz |
| Степен на заштита | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Класа на изолација/Класа на покачување на температурата | П/П |
| Монтажни аранжмани | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Амбиентална температура | -15°C ~+40°C |
| Релативната влажност треба да биде помала од 90% | |
| Надморската височина треба да биде помала од 1000 метри надморска височина | |
| Метод на ладење | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Процес на фабричко производство
Информации за нарачка
● Овој каталог е само за информација на корисникот. Ве молиме имајте предвид дека доколку има какви било промени на производот, нема да се прават дополнителни забелешки однапред.
● При нарачка, ве молиме имајте ги предвид податоците за номиналната вредност, како што се типот на мотор, моќноста, напонот, брзината, класата на изолација, класата на заштита, методот на монтирање итн.
● Можеме да дизајнираме и произведуваме специјални мотори според барањата на клиентите на следниов начин
1. специјални напони, фреквенции и моќности
2. специјални класи на изолација и заштита
3. со лева терминална кутија, двојни краеви на вратилото и специјални вратила
4. Мотори со висока температура или мотори со ниска температура.
5. Планински или надворешна употреба
6. Фактори на поголема моќност или посебни услуги
7. со греење, лежишта или намотки PT100, PTC, итн.
8. со енкодер, изолирани лежишта или конструкција со изолирани лежишта.
9. Други барања.
Доколку некој од овие производи ве интересира, ве молиме известете нè. Со задоволство ќе ви дадеме понуда по добивањето на деталните спецификации. Имаме наши специјализирани инженери за истражување и развој кои ги исполнуваат сите барања. Со нетрпение очекуваме да ги добиеме вашите прашања наскоро и се надеваме дека ќе имаме можност да соработуваме со вас во иднина. Добредојдовте да ја разгледате нашата организација.







