Високонапонска трифазна асинхрона индукција од серија Y (IP23)
Високонапонскиот мотор од серијата Y е трифазен асинхрон индукциски мотор со верверичка обвивка. Моторот има класа на заштита IP23, номиналниот напон е 6KV или 10 KV.
Спецификација
| Големина на рамката | H355-710MM (6kV), H450-710MM (10kV) |
| Номинална моќност | 220kW-5000kW (6KV), 250kW-3550kW (10KV) |
| Степени на енергетска ефикасност | IE1 |
| Напон и фреквенција | 6kV /50Hz, 10kV /50Hz |
| Степени на заштита | IP23 |
| Степени на изолација/Покачување на температурата | Ф |
| Метод на инсталација | Б3 |
| Амбиентална температура | -15C ~+40°C |
| Метод на ладење | IC01 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Информации за нарачка
● Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред. Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред.
● Ве молиме, земете ги предвид номиналните податоци при нарачката, како што се типот на мотор, моќноста, напонот, брзината, класата на изолација, класата на заштита, типот на монтирање и така натаму.
● Можеме да дизајнираме и произведуваме специјални мотори како што следува според барањата на клиентот:
1. посебен напон, фреквенција и моќност;
2. посебна класа на изолација и класа на заштита;
3. со терминална кутија од левата страна, двојни краеви на вратилото и специјално вратило;
4. мотор со висока температура или мотор со ниска температура;
5. се користи на плато или на отворено;
6. поголем фактор на моќност или посебен фактор на услуга;
7. со грејач, PT100 за лежишта или намотки, PTC и така натаму;
8. со енкодер, изолирани лежишта или изолирана структура на лежиште;
9. со други барања.






