Мотори напојувани со YVF конвертор
Моторите од серијата YVF користат структура на ротор во облик на верверичка кафез, опремена со одделен вентилатор со аксијален проток за да се обезбеди добар ефект на ладење при различна брзина.
Спецификација
| Големина на рамката | 80-355 |
| Излез | 0,75kW-355kW |
| Напон/фреквенција | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Зона на работа за константен вртежен момент и Зона на работа за константна моќност | 5-50Hz и 50-100Hz |
| Степен на заштита | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Класа на изолација/Класа на покачување на температурата | П/П |
| Монтажни аранжмани | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Амбиентална температура | -15°C ~+40°C |
| Релативната влажност треба да биде помала од 90% | |
| Надморската височина треба да биде помала од 1000 м надморска височина. Ладење | |
| Метод на ладење | IC416 |
| Должност | S1 |
| Фактор на услуга | 1.0 |
Информации за нарачка
● Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред. Овој каталог е само референца за корисниците. Ве молиме простете доколку каква било промена на производите нема да направи дополнително наведување однапред.
● Ве молиме, земете ги предвид номиналните податоци при нарачката, како што се типот на мотор, моќноста, напонот, брзината, класата на изолација, класата на заштита, типот на монтирање и така натаму.
● Можеме да дизајнираме и произведуваме специјални мотори како што следува според барањата на клиентот:
1. посебен напон, фреквенција и моќност;
2. посебна класа на изолација и класа на заштита;
3. со терминална кутија од левата страна, двојни краеви на вратилото и специјално вратило;
4. мотор со висока температура или мотор со ниска температура;
5. се користи на плато или на отворено;
6. поголем фактор на моќност или посебен фактор на услуга;
7. со грејач, PT100 за лежишта или намотки, PTC и така натаму;
8. со енкодер, изолирани лежишта или изолирана структура на лежиште;
9. со други барања.








